Szanowni Państwo,
rok 2023 jest kolejnym rokiem funkcjonowania licencji krajowej programu Mathematica. W ramach tej umowy, której początki sięgają roku 1996, w wielu polskich uczelniach użytkowany jest program Mathematica w oparciu o specjanie wynegocjowane warunki cenowe.
- Uczestnicy licencji krajowej
W licencji krajowej mogą brać udział jednostki o statusie uczelni wyższych, a sama licencja ma status licencji edukacyjnej i w jej ramach program Mathematica może być wykorzystywany do prac naukowo-badawczych oraz w edukacji akademickiej.
- Instalacje Mathematica w ramach licencji krajowej
Uczestnicy licencji krajowej programu Mathematica deklarują, jakim rodzajem instalacji programu są zainteresowani i adekwatnie do typu licencji kalkulowany jest koszt udziału każdego ośrodka naukowego.
- Korzyści z uczestnictwa w licencji
Licencja gwarantuje prawo użytkowania wybranych przez jednostki naukowe rodzajów licencji w ramach wnoszonych rocznych opłat. Umowa przedłużana jest na kolejne okresy roczne i gwarantuje:
- preferencyjne ceny
- uproszczoną procedurę zakupu dla całej grupy odbiorców
- możliwość zmiany konfiguracji licencji przy jej odnawianiu lub w trakcie trwania, indywidualnie dla każdej jednostki naukowej
- Czy można dołączyć do licencji krajowej?
Tak, każdy ośrodek naukowy może dołączyć do licencji krajowej, deklarując rodzaj instalacji, którym jest zainteresowany. Dla instytucji przystępujących do licencji w trakcie jej trwania koszty uczestnictwa kalkulowane są proporcjonalnie do liczby miesięcy pozostałych do końca rocznego okresu ważności licencji.
|
Mathematica 13.2
|
|
W ramach licencji krajowej programu Mathematica używane są zarówno licencje typu Single User, jak i licencje sieciowe typu Network. Głównie wykorzystywane są licencje sieciowe dla liczby jednoczesnych użytkowników od 1 do 31, w zależności od potrzeb indywidualnych jednostek.
Koszt rocznego prawa użytkownia programu w ramach licencji krajowej stanowi ok. 50% ceny katalogowej tego samego typu licencji rocznej.
|
|